42-ий Міжнародний Бджільницький Конгрес Апімондії 2011. Як це було?

Загалом 42 Конгрес Апімондії відвідало понад 8,5 тис. учасників, з яких понад 3 тис. зареєструвалися як повні делегати.
Згідно зі звітом Генерального Секретаря Апімондії Ріккардо Джанноні-Себастьяніні, на Конгресі були присутні представники 70 бджільницьких асоціацій, що представляють 48 країн.

Наукова конференція 42 Конгресу Апімондії, що проходила під гаслом «До стабільного бджільництва, що стимулює розвиток» зібрала рекордну кількість заявок – понад 1000!

Детальніше...
 

Україна офіційно отримала естафету Всесвітнього бджільницького Конгресу Апімондії

Головним завданням Української делегації був старт кампанії з міжнародного просування наступного, 43 Конгресу Апімондії, що проходитиме восени 2013 року в Києві та стане найбільшою міжнародною подією в Україні після ЄВРО 2012. З першого дня Конгресу на українському стенді Апімондії 2013 безперервно проходили переговори та зустрічі. Приємно вразила кількість бажаючих заздалегідь зарезервувати стенд на ApiEXPO-2013.

Результати попереднього резервування свідчать, що у Києві слід чекати великі делегації з Польщі, Китаю, Росії, Данії, Туреччини, Кореї та багатьох інших країн.

Детальніше...
 

Прес-конференція на тему: Український мед та гопак в Буенос-Айресі

4 жовтня 2011 року відбулася прес-конференція на тему: Український мед та гопак в Буенос-Айресі. Учасники конференції, члени Організаційного Комітету "ХХХХІІІ Міжнардного Бджільницького Конгресу Апімондіїї 2013", розповіли про участь української делегації у 42-ому Конгресі Апіммондії в аргетинському Буенос-Айресі та підготовку до майбутнього Конгресу Апімондії, що відбудеться в Києві, осени 2013 року

Детальніше...
 

Атмосфера цілющого повітря з бджолиного вулика в поєднанні з молитвою - цілющій бальзам для Тіла, Душі і Духу

«Піди до бджоли і пізнай яка вона працьовита, яку поважну роботу вона виконує, її труди вживають для здоров’я і царі і простолюдини; улюблена вона всіма і славна,; хоч силою вона слабка, але мудрістю вона вшанована…»

Котляр Віктор Григорович – настоятель  Свято - Миколаївської православної церкви, голова міської організації  «Братство бджолярів України»  уже декілька років практикує поєднання молитви та вуликового повітря у своєму храмі по вул. Комуністичній, м Бориспіль.

Детальніше...
 

Мед - Як визначити натуральність і якість меду?

Натуральний бджолиний мед - унікальний дар природи, що володіє чудовими смаковими та поживними якостями. Цей висококалорійний продукт - цінне джерело вуглеводів, містить майже всі макро-і мікроелементи, ферменти, вітаміни, гормони, ефірні масла. Перераховані речовини знаходяться в ньому в збалансованому співвідношенні, що робить їх властивості високоефективними і корисними для здоров'я людини.

Мед вважався у стародавніх греків і єгиптян як їжа богів. У гробницях єгипетських фараонів знаходили горщики з медом, який зберіг свої корисні властивості до наших днів.

Детальніше...
 

Отруєння бджіл пестицидами

Використання отрутохімікатів у великих масштабах для обробки сільськогосподарських культур становить небезпеку для бджіл, і при порушенні елементарних правил застосування можуть викликати масове отруєння і загибель їх.

Отруєння зазвичай виникають в результаті наступних причин: відсутність інформації про час, місце і характер застосування хімікатів; проведення обробок вдень під час масового льоту бджіл; обробки залучають бджіл рослин у період цвітіння або наявності серед оброблюваних рослин квітучих бур'янів - хороших медоносів і пильценосов; близькості оброблюваних територій до масивів квітучих ентомофільних рослин, що загрожує небезпекою зносу отрутохімікатів на них.

Детальніше...
 

Апімондія – що це? Яке має значення для України проведення ХХХХІІІ Міжнародного бджільницького Конгресу Апімондії?

Апімондія - Міжнародною Федерацією Бджільницьких Асоціацій та інших організацій, працюючих з бджільницьким сектором.
Апімондія сприяє науковому, технічному , екологічному , соціальному та економічному розвитку бджільництва в усіх країнах.
Федерація була заснована резолюцією, прийнятою на XIII Міжнародному Бджільницькому Конгресі 1949 в Амстердамі, і є наступницею Секретаріату Міжнародного Бджільницького Конгресу, заснованого в 1895.

Такий захід, як ХХХХІІІ Міжнародний бджільницький Конгрес Апімондії, не лише сприятиме розвитку вітчизняного бджільництва – він зміцнить імідж та престиж України в світі, допоможе встановленню численних важливих міжнародних зв’язків, стимулюватиме аграрний сектор та економіку в цілому.

Детальніше...
 

Україну вдруге відвідав головний бджоляр світу

Президент Міжнародної Федерації Бджільницьких Асоціацій «Апімондія», найвідоміший бджоляр сьогодення Жиль Ратія протягом 12-16 липня відвідав Україну з офіційним візитом.
У 2009 році, коли Жиль Ратія завітав до України вперше, вона стала 111 у списку відвіданих ним країн.
До 12 липня 2011 року, коли Президент Апімондії прибув до Києва вдруге, прямо з Міжнародної бджільницької конференції у Новій Зеландії, кількість країн, де він побував, сягнула вже 120.

Детальніше...
 

Петро Іванович Прокопович – у серцях бджолярів

Початком якісного нового етапу розвитку бджільництва можна вважати 1814 рік.
Саме в цьому році наш видатний співвітчизник Петро Іванович Прокопович  винайшов перший в світі розбірний вулик і заклав основи раціонального бджільництва.

П.І.Прокопович  також запропонував дерев’яну решітку, через яку проходили робочі бджоли, але не могла пройти бджолина матка, що дозволяло обмежувати вирощування розплоду. Розбірний вулик і роздільна решітка являються основою рамкового бджільництва. Відпала необхідність закурювати бджіл, стало можливим міняти бджолину  матку, регулювати силу сімей. За свідченнями Прокоповича в його вуликах продуктивність була в два-три рази вище, ніж в нерозбірних. 

Прокопович надавав велике значення підготовці кваліфікованих бджолярів. За його пропозицією була відкрита перша  в Україні школа бджільництва, яка проіснувала 53 роки, її закінчили більше ніж 700 чоловік.  Відкриття школи бджільництва було значною подією в галузі бджільництва, оскільки це сприяло освоєнню бджолярами нових прогресивних на той час технологій та водночас сприяло підвищенню їх освітньо-культурного рівня.

Детальніше...
 

Як стати пасічником

У п’ятницю 1 липня 2011р. цю тему журналісти ТРК «Київ» обговорювали з Харковенко Анатолієм  Дмитровичем.

Анатолій Дмитрович розповів про лікувальні властивості продукції бджільництва: меду, пилку, маточного молочка, прополісу, бджолиної отрути.  Дав рекомендація стосовно лікування бджіл, місця розміщення пасіки та багато іншого.
Окремо зупинився на питані оздоровлення під час спання на вуликах.

Детальніше...
 

Апімондія 2013 – найбільша міжнародна подія після Євро 2012

ХХХХІІІ Міжнародний Конгрес Апімондії стане найбільшою міжнародною подією в історії українського  АПК та третім за розміром міжнародним заходом в історії України – після Чемпіонату Європи з футболу 2012 року та Євробачення 2005: 12 тисяч гостей з понад 100 країн світу з’їдуться до Києва восени 2013 року.

Детальніше...