Всім відомо, що внаслідок дуже жаркого літа складаються гарні умови для розвитку кліща вароа. Через таке інтенсивне нарощення цього паразиту виникає досить загрозлива ситуація для бджолосімей. Якщо користуватися для захисту бджіл старим методом, як вважалось раніше, ефективним, - знаття кліща пізньої осені, коли вже нема розплоду, то може так статися, що не буде вже з кого знімати того кліща. Не скажу, що теж раніше не застосовували такі препарати як «Біпін», щавлева кислота та інші, але ж це було давно, розвиток науки, дякувати Богу, надає зараз набагато ефективніші засоби.
Взимку 2008-го року, побувавши в Києві на курсах підвищення кваліфікації, організованих ВГО «Братство бджолярів України», нам пощастило зустрітися з представниками фірми «Примавет-Софія» з Болгарії, які пропонували співробітництво та презентували свій новий препарат для боротьби з кліщем «Варостоп». Тож, ми отримали цей засіб для експерименту безкоштовно, і відтоді вже четвертий рік використовуємо цей препарат, який на наш погляд є найефективнішим з усіх представленних на українському ринку.
На якість меду цей препарат не впливає, а тому раджу ставити по дві стрічки на середню бджолосім’ю, починаючи з 5-10 серпня. В південних областях України, де бджоли перебувають в досить активному стані розвитку до кінця вересня, рекомендую ще по одній стрічці для контролю поставити 1 жовтня. Але застерігаю Вас, не тримайте стрічки в сім’ях більше ніж 35 діб, а ще більш небезпечно залишати їх на зиму. Суворо дотримуйтесь інструкцій по використанню препарату.
Необхідно розуміти, що через 35 діб, після того як ви поставите стрічки в сім’ю, у вулику не залишиться жодного кліща, але у вересні, а в південних областях, і в жовтні, ще дуже тепло, тому є дуже вірогідним, що кліщі від бджіл-крадіїв, блукаючих бджіл та трутнів можуть знову потрапити до вулика. І якщо ви залишили препарат, який вже через 35 діб діє лише на 5-10%, його концентрація є недостатньою для знищення кліща, - він тільки перехворіє та здобуде імунітет, а потомство паразиту буде адаптоване до діючої речовини. Майте на увазі, що вже і на «Варостоп» є підробка. В цьому році багато пасічників, які відповідально відносяться до лікування бджолосімей, постраждали саме від таких фальсифікатів.
ТОЖ НЕ РОБІТЬ ФАТАЛЬНИХ ПОМИЛОК.
Члени миколаївського, київського, львівського, волинського, дніпропетровського, харківського, черкаського обласних осередків ВГО «Братство бджолярів України вже четвертий рік поспіль використовують препарат Варостоп, який безпосередньо отримуємо від виробника по пільговим цінам за підтримки ВГО «Братство бджолярів України».
Голова миколаївського обласного осередку
ВГО «Братство бджолярів України»
Жеванов В.І.
По питанню замовлення препарату звертайтесь до Члена Правління ВГО «Братство бджолярів України» Харковенко Анатолія
моб.: 067 236 03 40
anatoliyh@zip-ua.com
Замовити препарати "Варостоп", "Нозестат" можна прямо тут
(форма працює тільки в українській версії сайта)
There is no form with this name
Препарат "Варостоп" має ветеренарний сертифікат Державного департаменту ветеренарної медицини України.
Реєстрацій номер № 2673-01-857-07 від 31.05.2007 р.
Препарат "Нозестат" має ветеренарний сертифікат Державного департаменту ветеренарної медицини України.
Реєстрацій номер № АА-01594-01-10 від 28.10.2010 р.
← Маточне молочко і боротьба з раковими захворюваннями | Правила ввезення в Україну та вивезення за її межі бджіл і продуктів бджільництва → |
---|