Зазвичай збирачі маточного молочка викидають маткові личинки, вважаючи їх баластом. Не радимо цього робити. У найцінніших матеріалах - виписках з давньокитайських медичних манускриптів, присвячених лікувальним та профілактичним властивостями продуктів бджільництва, є рядки, які підкреслюють важливе медичне значення маткових личинок.
Китайські лікарі близько двох тисячоліть тому чисто емпірично встановили, що 1-2 личинки майбутньої матки, розтерті у вині та прийняті протягом дня, діють на людину стимулююче. Личинки, розтерті у вині (тоді були тільки сухі вина не більше 18 ° міцності), є зручною і приємною лікарською формою, так як при правильному зберіганні ці ліки довго не псується. До того ж вино (алкоголь) екстрагує всі компоненти, які є в маткових личинках, і вони легко всмоктуються слизовою оболонкою шлунку.
Маткові личинки, розтерті в сухому вині (10 личинок на 100 г вина), збагачені ундевітом (11 вітамінів), треба приймати по 20 г на день.
Рекомендується приймати всередину нативне маточне молочко, а також маткових личинок, попередньо випивши 1 / 2 склянки води, в якій розчинена чайна Ложка питної соди. Таким чином досягається збагачення лугом шлункового вмісту, та не допускається руйнування маточного молочка шлунковим соком.
Для того щоб молочко або маткові личинки не затримуючись у шлунку, треба лягти на правий бік на 15-20 хвилин. Маткові личинки трьох-, чотириденного віку - це маточне молочко плюс дуже цінні, правда, ще не до кінця вивчені речовини, що утворюються в процесі розвитку організму майбутньої матки.
← Нозема церана (Nosema ceranae) | Маточне молочко і боротьба з раковими захворюваннями → |
---|