Рішення глобальної проблеми оздоровлення бджіл без медикаментів

Друк

В останнє десятиліття простежується загрозлива тенденція масової загибелі бджіл в світі. Причинами цієї катастрофи є так званий колапс бджолиної сім'ї (синдром ССD), що став результатом розвитку «цивілізації» і тотальним застосуванням ветеринарних препаратів (антибіотиків), пестицидів, гербіцидів та ГМО в сільському господарстві.

 
Якщо скорочення популяцій бджіл триватиме, то бджоли зникнуть на Землі до 2035 року. Це несе загрозу життя людства.
 
Світовому бджільництву пропонуються різні підходи до вирішення цієї проблеми. Як правило це застосування сучасних супер ветеринарних препаратів. Слід зазначити, що не всі способи і ліки, що сьогодні застосовуються для лікування і профілактики бджіл, можуть бути рекомендовані на майбутнє. Йдеться, в першу чергу, про антибіотики. Необхідно переглянути застосування медичних і ветеринарних препаратів з метою профілактики та лікування з ряду причин:
 
1) за дією антибіотиків, що руйнують імунітет бджоли;
2) по швидкому звикання до антибіотиків збудників хвороб;
3) по боротьбі за якість і безпеку продуктів бджільництва.
 
Вчені та практики бджільництва України, зосередили увагу на вивченні біології бджоли і бджолиної сім'ї. Широке застосування в практичному бджільництві отримала інноваційна технологія оздоровлення бджіл без медикаментів, розроблена українським вченим к.б.н., лікарем ветеринарної медицини Хмарою П.Я. Він розробив і застосував у практичному бджільництві унікальний метод штучного регулювання розмноження бджіл, що дозволяє:
 
 - Відновити втрачений імунітет бджіл;
 - 100% оздоровити бджіл від хвороб розплоду і хвороб дорослих бджіл (імаго) без застосування ветеринарних препаратів;
 - Вести високорентабельне господарство без витрат на медикаменти;
 - Підвищити виробництво екологічно чистого меду до 60%;
 - Збільшити вартість високоякісної продукції бджільництва мінімум в 1,5 рази;
 - Забезпечити запилення насекомоопиляемих (ентомофільних) культур, що сприяє збільшенню їхньої врожайності до 65%.
 
Унікальну технологію вже назвали технологією майбутнього бджільництва. Таким чином впроваджено в практичне бджільництво відкриття А. Мауріціо (1958 р.) про генетичну можливості збільшення тривалості життя бджоли, закономірності тривалості життя бджіл від генерування ними маточного молочка. Бджоли, які генерували маточне молочко - живуть 39 діб, короткоживучі, фізіологічно старі. Ті, які не генерували його - живуть 396 діб, довгоживучі, фізіологічно молоді.
 
Цільовий світовий ринок застосування інноваційної технології становить 48 млн. бджолосімей, зокрема:
 
- Європа - 12,5 млн;
- Азія - 4,0 млн;
- Північна Америка - 5,5 млн;
- Південна Америка - 3,0 млн;
- Африка - 8,0 млн.
 
Ефективність боротьби з прогресуючими хворобами бджіл методом штучного регулювання розмноження залежить від організації заходів та масштабів застосування технології.
 
Практичні результати оздоровлення бджіл без медикаментів отримані на 17 тисячах бджолосімей в Україну. Метод запатентовано в Україні, Росії та Білорусії.
 
Хмара Петро Якович, народився у 1927 році в с. Іванковичі Київської області, к.б.н., лікар ветеринарної медицини, відомий вчений, автор книги «Технологія оздоровлення бджіл без медикаментів - шкодочінів здоров'ю людей» (Київ - 2008), 200 наукових робіт і публікацій. Член колегії Всеукраїнської громадської організації «Братство бджолярів України».
 
Контакти:
+38 044 2585447
+38 095 3865482
+38 097 4487468
e-mail: junoapis@gmail.com
 
Поштовий адреса:
вул. М. Ломоносова 7, кв. 33
м. Київ, Україна 
03040
 
 
 
 
Цікава стаття? Поділись нею з іншими: