СТАРТУВАЛА ОСВІТЯНСЬКА ПРОГРАМА ВГО«БРАТСТВА БДЖОЛЯРІВ УКРАЇНИ»

Друк

 

З 19 по 30 січня цього року в Києві, на базі Навчально – наукового інституту післядипломної освіти Національного університету біоресурсів і природокористування України, відбувся перший етап освітянської програми підвищення кваліфікації пасічників України, що проходив з ініціативи Всеукраїнської громадської організації «Братство бджолярів України».

Проведенням першого етапу, що пройшов з 19 по 30 січня цього року на базі Навчально – наукового інституту післядипломної освіти Національного університету біоресурсів і природокористування України, стартувала освітянська програма підвищення кваліфікації пасічників України «Практичне бджільництво», ініційована Всеукраїнської громадської організації «Братство бджолярів України».

Протягом двох тижнів пасічники, що приїхали з різних куточків України проходили комплексне навчання по програмі підвищення кваліфікації, що передбачає навчання з базових загально професійних дисциплін:

 

1. Економіка галузі;
2. Економіка та організація пасічницького господарства;
3. Маркетинг;
4. Менеджмент;
5. Правове забезпечення професійної діяльності;
6. Інформаційні технології в професійній діяльності;
7. Безпека життєдіяльності;
8. Охорона праці;


а також спеціальних дисциплін:

 

1. Введення в бджільництво. Історія бджільництва;
2. Біологія медоносної бджоли і бджолиної сім’ї;
3. Кормова база бджільництва. Запилення сільськогосподарських культур бджолами;
4. Пасічницьке господарство;
5. Розведення та утримання бджіл;
6. Хвороби та шкідники бджіл;
7. Технологія продуктів бджільництва;
8. Промислова переробка продуктів бджільництва;
9. Відомості про стандартизацію та контроль якості продукції;
10. Сучасні технології в бджільництві.


До складу викладачів залучені кращі фахівці вітчизняної галузі, як:
директор Національного університету біоресурсів і природокористування України, професор Кулаєць М.М.,
проректор Національного університету біоресурсів і природокористування України, директор Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК, професор, доктор біологічних наук Мельничук С. Д.,
завідувач кафедри бджільництва д.с/г н. Броварський В.Д.,
професор кафедри бджільництва д.с/г н. Поліщук В.П.,
директор інституту тваринництва УААН д.в.н. Руденко Є.В.,
завідуючий відділом селекції Національного центру бджільництва ім.. П.І.Прокоповича к.с/г.н. Гайдар В.А.,
доцент кафедри економіки АПК Житомирського національного агроекономічного університету к.е.н. Яценко О.М.,
провідні фахівці галузі Домбровський В.П., Дяченко П.К., Яценко В.В., Видрик А.В. та інші.

Програмою передбачено відвідування кафедри бджільництва, музею бджільництва наукового центру ім.. П.І. Прокоповича,  української лабораторії якості і безпеки продукції АПК,  господарства Київського облбджолопрому.

По закінченню навчання проведено підсумкове тестування. Слухачі отримали свідоцтва державного зразка.

 

                                                                  Sample Image

 
Слова подяки підтверджують високий рівень організації і проведення учбового процесу, підтримку ініціатив «Братства бджолярів України» по впровадженню освітянських програм підвищення кваліфікації пасічників, одностайно висловили всі слухачі цього потоку. Це надзвичайно необхідна і дуже важлива робота, яку ініціювала Всеукраїнська громадська організація «Братство бджолярів України».   

«Підвищення кваліфікації на базі Навчально-наукового інституту післядипломної освіти дає шанс для професійного росту кожного пасічника в цей складний час.  Впровадження ефективної системи підвищення кваліфікації бджолярів на державній основі  є стартом до підготовки нової формації бджолярів - професіоналів з метою  реалізації потенціалу України, як одної з провідних бджільницьких країн світу» - підкреслила голова правління ВГО «Братство бджолярів України» Тетяна Васильківська.

Бджолярі, які  успішно пройшли програму підвищення кваліфікації та отримали Свідоцтво державного зразка  будуть залучені до бізнес – проектів, що заплановані для  сумісної реалізації «Братством Бджолярів України» та партнерами по спільний діяльності.

Всеукраїнська громадська організація «Братство Бджолярів України» має наміри і надалі співпрацювати з прогресивними пасічниками, що мають високий потенціал для підвищення професійної майстерності, реалізації ініціатив у громадській та бізнесовій діяльності.  

ВГО«Братство Бджолярів України» протягує руку для співпраці ініціативним і свідомим  пасічникам. Ми готові відстоювати  Ваші професійні інтереси, допомагати в розвитку бізнесу та впровадженні новітніх технологій. Братство орієнтується на фахівців високого рівня,  які бажають професійного росту з метою впровадження змін та реформ в українському бджільництві.  Ми пропонуємо підвищення професіоналізму  на якісно новій, державній основі, а не самодіяльність і навчання застарілими методами і засобами, які прижилися в українському бджільництві і гальмують його розвиток.

За детальною інформацією про навчання та пропозиції по кандидатурах слухачів Інституту підвищення кваліфікації, що відбудуться з 16 по 27 лютого та з 2 по 13 березня 2009 року, просимо направляти заступнику Голови Правління ВГО «Братство бджолярів України» Шмуля Сергію Олексійовичу.

Контакти для листування:
04070, Київ-70, а/с 149;  
e-mail:  info@honeyua.com
             bratstvo-bdj@ukr.net

тел.:  8 099 0740564
          8 067 9610184

т/ф 8(044)2070408

 

 

 
Цікава стаття? Поділись нею з іншими: