ВАРОСТОП® - стрічки
Склад: Кожна стрічка містить 3,6 mg Flumethrinum. Кожна упаковка містить 10 стрічок.
Дія: синтетичний пиретроїд (флуметрин), що входить до складу препарату Варостоп-стрічки, має надійну контактну інсектицидну та акарицид ну дію проти збудників вароатозу акара Varroa destructor. Відзначається високою акарицидною активністю -до 100%. Паралізує нервову систему акари й значно знижує їх популяцію. Флуметрин має виключно селективну дію проти акари Varroa destructor і не шкодить бджолосім'ям. Відсутні дані про набуту стійкість акари проти флуметрину.
Показання: Для діагностики, профілактики та лікування вароатозу у бджіл.
Спосіб застосування:
Стрічки розгерметизувати безпосередньо перед застосуванням. По класти між стільниками - через дві рамки чіпляти по одній стрічці.
Обробка бджолосімей препаратом Варостоп здійснюється:
- ранньою весною - коли у бджолосім'ї личинки, передлялечки та лялечки займають незначну площу;
- влітку - наприкінці липня - на початку серпня, коли матки обмежено відкладають яйця, площа з личинками, передлялечками й лялечками незначна, а решта площі заповнена медом і більшість самок акари перебуває на бджолах. Обробка здійснюється безпосередньо після викачування меду центрифугою з головного бджолиного медоносу;
- восени - у вересні, коли площа з бджолиними личинками, передлялечками й лялечками значна зменшується.
Дозування: Доза залежить від сили бджолосім'ї.
Для відводка та слабких бджоло сімей: 1-4 стрічки.
Для нормально розвинутих та сильних бджолосімей: 2-4 стрічки.
Стрічки тримати у вулику 35 днів, але не більше 6 тижнів.
Для діагностики вароатозу необхідно на дно вулика покласти білий, насичений жиром, папір, стрічки три мати 24 години, а потому виявити результат діагностики.
Очікувальний термін: Немає потреби.
Механізм дії препарату Варостоп на кліща Varroa, що паразитує на бджолах, визначається контактною дією флуметрину. Бджоли беруть активну речовину зі стрічки і у про цесі соціального контакту поміж собою передають його одна одній. У такий спосіб активна речовина впливає на зазначеного паразита.
Препарат Варостоп-стрічки застосовується проти вароатозу серед бджіл в бджолосім'ях, за винятком періоду медозбору.
Препарат Варостоп-стрічки зручний для застосування і добре сприймається бджолами, завдяки чому він має перевагу при здійсненні контролю за вароатозом. Препарат має ви соку ефективність проти акари Varroa Destructor - до 98,6%, яка простежується протягом 35-добового періоду застосування.
НОЗЕСТАТ - розчин
Склад: lodum 4.0 g, acidum formicicum 5.0 g, glycerinum, kalii iodidum et tinktura Mentae ad 100 ml.
Дія: Нозестат є засобом боротьби проти нозематозу у бджіл. Його ефект пов'язується з антисептичною дією елементів, що містяться в ньому, - йод, йодид калію та мурашкова кислота. Препарат має речовини, які його стабілізують та ароматизують, щоби краще сприймався бджолами. Нозестат добре розчиняється у цукровому сиропі.
Показання: Для лікування та профілактики нозематозу у бджолиних сім'ях.
Препарат Нозестат застосовується проти нозематозу у дорослих бджіл як профілактичний та лікувальний засіб весною та восени. Препарат використовується в лікувальних цілях проти збуджувача (ноземних паразитів та їх спор) у хворих бджіл. Він знищує збуджувача і зменшує їх зараженість. До заходів для боротьби із захворюванням входить також проведення дезінфекції, гігієнізації, звужування та обігрів бджолиних сімей.
Спосіб застосування та дозування: Внутрішньо з підживлюючим цукровим сиропом (1:1) або з медово-цукровим тістом.
Вміст флакону №1 (80 cm3) та №2 (20 cm3) розбовтати та перемішати, при цьому вміст флакону №2 додається до змісту флакону №1. До 1 л цукрового сиропу або 1 кг медово-цукрового тісна додається 5 cm3 вищезазначеної суміші.
Обробка приготовленим лікувальним сиропом здійснюється тричі через три дні з об'ємом 500-800 cm3, а потім через один тиждень цю схему повторити.
Обробка лікувальним медово-цукровим тістом здійснюється об'ємом 200-300 g. Обробку можна повторити після того, як бджоли приймуть тісто.
Застосування препарату Нозестат-розчин здійснюється не пізніше 7 (сім) днів від початку медозбору.
Щоби уникнути передозування препаратом нозестат, радимо користуватися для заміру шприцом в упакуванні.
Ефективність препарату Нозестат проти нозематозу у бджіл
К. Гургулова, И. Желязкова, Кр. Малінова
Резюме: Фахівці провели експериментально-клінічне випробування ефективності та виявлення шкідливої дії препарату Нозестат. Досліди здійснювалися протягом червня-липня 2005 р. над 35 бджолиними сім'ями. Вони були природно атаковані Nosema apis з проявленням латентної форми нозематозу.
Ефективність препарату Нозестат склала 76,3% при застосуванні дози 5 ml/l у разі триразової обробки через 3 дні, а після повторної через 7 днів обробки за тією ж схемою успіх сягнув 94,20%. При другій обробці деякі сім'ї повністю звільняються від ноземних спор, а при інших констатується значне зменшення ступеня їх нападу. Необроблені хворі бджолині сім'ї відстають у своєму розвитку порівняно з обробленими, а ступінь зараженості ноземними спорами бджіл в таких сім'ях збільшується. Фахівці не виявили токсичної дії на бджіл, бджолину матку та личинок.
ФУНГІСАН -біоцидний розчин
Фунгісан містить амонієву сполуку з добрим фунгіцидним, антисептичним та миючим ефектом. Препарат пригнічує розвиток грибка A.apis, який є збуджувачем аскосферозу у бджолиних сім'ях. Має високу ефективність, добре переноситься бджолами і не є токсичним.
Використовується для дезінфекції та профілактики при аскосферозі й аспергилозі у бджолиних сім'ях.
Препарат застосовується як 1-процентний робочий розчин шляхом намазування щіткою або обприскуванням.Дезінфекція вулика водним розчином препарату перед поселенням там рою або бджолиної сім'ї. До 2 л перевареної води додати 20 ml продукту Фунгісан. Намазати щіткою або шляхом обприскування обробити стінки та дно вулика. На один вулик витрачається 150 - 200 ml розчину.
Дезінфекція сотих і рамок з магазину перед їх перенесенням до складу і для обробки сотих і рамок у разі розширення гнізда. Для обприскування сотих та рамок необхідно 10 - 20 ml розчину (20 ml продукту Фунгісан на 2 л перевареної води) на одну штуку.
Всі вищеописані препарати розроблені компанією ТОВ «Прімавет - Софія»
Бульвар «Сливниця», №211, Болгарія.
тел./факс: (+3592) 931 81 41
www.primavet.com
Ця продукція поширюється в Болгарії, Україні, ЄС, Чілі, Туреччині, Албанії, Ірані
← СТАРТУВАЛА ОСВІТЯНСЬКА ПРОГРАМА ВГО«БРАТСТВА БДЖОЛЯРІВ УКРАЇНИ» | Ландшафтна архітектури та територіальна економіка → |
---|