Льоткова приставка для вулика

Друк

Приставка виконана в відповідності з а. с. А01К 47/00 №1546030 та а. с. А01К 47/00 №1750523 і застосовується для підвищення ефективності технологій виробництва продукції бджільництва та збереження біопотенціалу бджолосім'ї на протязі виробничого циклу в районах з переважно холодним і помірним кліматом.

Детальніше...
 

Пристрій для відбору бджолиної отрути

Друк

Пристрій для відбору бджолиної отрути, який дозволяє отримувати чисту і максимально можливу кількості отрути при мінімально негативних впливах на бджіл, кількість розплоду і розвиток бджолиної сім’ї, зимівлю та на медозбір порівняно з відомими аналогами і прототипами

Детальніше...
 

Бджільництво як фактор екологізаціі біоценозів

Друк

В Україні понад 2 млн. бджолиних сімей. І все ж нинішній стан бджільництва не відповідає вимогам сьогодення. Наше населення недостатньо забезпечується бджолиним медом — цінним продуктом харчування, який, до того ж, має лікувальні властивості. Останні роботи вчених-медиків і лікарів засвідчили, що й інші продукти пасік (віск, прополіс, пилок, маточне молочко і бджолину отруту) варто більш ефективно використовувати у медицині та ряді інших галузей промисловості. Найважливішого ж значення набуває бджільництво як ефективний засіб підвищення урожайності і поліпшення якості фруктів, овочів, бобових трав, технічних та інших культур. Досить сказати, що непрямий щорічний доход від їх запилення у колишньому Радянському Союзі становив близько трьох мільярдів карбованців, що в десять разів більше, ніж вартість продукції пасік.

Детальніше...
 

Маточне молочко

Друк

Про маточне молочко відомо, що воно працює в ядрі будь-якої клітини. Особливо любить клітини головного мозку, тобто будь-які нервові клітини, а з внутрішніх органів маточне молочко дуже любить печінку. Тому якщо є проблеми з печінкою, якщо є будь-якого типу гепатит, цироз, ехінококк, що живе в печінці або головному мозку, тоді ми використовуємо у вигляді медової води будь-якої з Апітоков. Робимо таку ж саму концентрацію й таку ж кількість: 1 чайна ложка на один стакан води. Але робимо це не натще, а склянку сирої води, через 30-40 хвилин стакан медової води Апітока, тоді 90% маточного молочка будуть працювати в клітинах печінки. Мед працює в 12-ти перстнїї і у всіх прилеглих до неї органах, мед з маточним молочком 90% працює в клітинах печінки.

Детальніше...
 

СТАРТУВАЛА ОСВІТЯНСЬКА ПРОГРАМА ВГО«БРАТСТВА БДЖОЛЯРІВ УКРАЇНИ»

Друк

З 19 по 30 січня цього року в Києві, на базі Навчально – наукового інституту післядипломної освіти Національного університету біоресурсів і природокористування України, відбувся перший етап освітянської програми підвищення кваліфікації пасічників України, що проходив з ініціативи Всеукраїнської громадської організації «Братство бджолярів України».

Проведенням першого етапу, що пройшов з 19 по 30 січня цього року на базі Навчально – наукового інституту післядипломної освіти Національного університету біоресурсів і природокористування України, стартувала освітянська програма підвищення кваліфікації пасічників України «Практичне бджільництво», ініційована Всеукраїнської громадської організації «Братство бджолярів України».

Детальніше...
 

З турботою про бджіл - ТОВ "Прімавет-Софія"

Друк

Дія: синтетичний пиретроїд (флуметрин), що входить до складу препарату Варостоп-стрічки, має надійну контактну інсектицидну та акарицид ну дію проти збудників вароатозу акара Varroa destructor. Відзначається високою акарицидною активністю -до 100%. Паралізує нервову систему акари й значно знижує їх популяцію. Флуметрин має виключно селективну дію проти акари Varroa destructor і не шкодить бджолосім'ям. Відсутні дані про набуту стійкість акари проти флуметрину.

Детальніше...
 

Застосування хімічних препаратів при вирощуванні ріпаку

Друк

За останні роки в Україні площі посіву ріпаку значно збільшилися. Технологія вирощування передбачає запилення бджолами під час цвітіння цієї культури, що значно підвищує її урожайність. Разом з тим, для отримання високих урожаїв необхідно захистити площі посівів від хвороб та шкідників.

Останнім часом від неправильного і несвоєчасного застосування особливо застарілих хімічних препаратів було допущено масове отруєння бджолиних сімей, частина з  яких повністю загинула. Пасічники понесли при цьому великі матеріальні збитки. Незначне відшкодування втрат було лише в поодиноких випадках. В більшості позовів, що подавали пасічники до правозахисників і суду ,справи закінчувались не на їхню користь. Тому господарствам, які вирощують ріпак ,необхідно застосувати більш сучасні, новітні засоби захисту від хвороб і шкідників.

Детальніше...
 

Раціональність використання різних типів вуликів

Друк

Якщо розпочати розмову про аналіз утримання бджолосімей в різних типах вуликів, з того який вулик більш пристосований до природних умов: лежак, багатокорпусний, двох-корпусний, український чи корейський, то звичайно ж - багатокорпусний, бо ж він більш схожий на дуплянку, в якій живуть бджоли в природі. Але в кожного типу вуликів є свої переваги та недоліки, тож щоб зробити універсальний вулик, давайте розглянемо їх по черзі.

Детальніше...
 

Як ефективніше використати медозбір з білої акації

Друк

Останнім часом значно зріс попит на мед з білої акації, як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринку. Білоакацієвий мед відносять до світлих медів, що має властивість довгий час не кристалізуватись  ,особливо при зберіганні в умовах постійних температур. Чистий акацієвий мед можна зібрати в районах, де є великі масиви насаджень білої акації. Це в основному південні та центральні райони нашої країни. Найбільші лісові площі білої акації знаходяться в районах Канева та Цюрупінська.

Медозбір з білої акації в сприятливі роки буває дуже сильний, але короткий за тривалістю, тому пасічники не завжди його використовують з максимальною віддачею. В кліматичних умовах України біла акація зацвітає в кінці весни і часто бджолосім’ї не мають ще необхідної сили, щоб використати медозбір з найбільшою ефективністю, хоча в значній частині місцевостей медозбір з білої акації є головним медозбором пасічницького сезону.

Детальніше...
 

Ландшафтна архітектури та територіальна економіка

Друк

Асоціація сталого розвитку Польщі, польська асоціація бджільництва, Незалежна студія для оцінки природних ресурсів, а також Humana Divinis Фонд допомоги «Людина і навколишнє середовище» організовує 8-у Міжнародну конференцію і семінар з ландшафтної архітектури та територіальної економіки в Tuczno від 30.04.2009 до 03.05.2009, що стосуються сталого розвитку, не урбанізованих районів.

Детальніше...
 

Перший весняний обліт бджіл

Друк

Березень місяць - дуже відповідальний період для всіх пасічників. З кожним днем все відчутнішім стає подих весни, який істотно змінює поведінку бджолиної сім'ї. Шум у вуликах стає все більшим. Посилюється життєдіяльність бджіл. Поступово збільшується кількість розплоду в гніздах, одночасно збільшується і споживання корму бджолосім'ями. Вже понад 4 місяці триває безоблітний період, все більше наповнюються кишечники бджіл не перетравними рештками. Всі бджолярі з нетерпінням чекають теплих погожих днів, щоб бджоли могли провести перший очищувальний обліт.

Детальніше...